ZNAJDŹ SWOJĄ IDEALNĄ PRALKĘ

ZNAJDŹ SWOJĄ IDEALNĄ PRALKĘ

Twoja idealna pralka

Aby znaleźć swoją idealną pralkę, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, takich jak ilość miejsca w domu, odpowiednie umiejscowienie, tkaniny, które najczęściej pierzesz, liczba prań w ciągu tygodnia itp.

PRZESTRZEŃ i MIEJSCE

Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać wolnostojącą pralkę, czy urządzenie do zabudowy w kuchni lub pomieszczeniu pralniczym, musisz dokonać niezbędnych pomiarów.

Jaką ilością miejsca dysponujesz?

Szerokość 60-48 cm – wystarczająca ilość miejsca na pralkę ładowaną od przodu.
Szerokość 48-34 cm – odpowiednia będzie płytka pralka ładowana od przodu.
Szerokość 45-40 cm – najlepsza będzie pralka ładowana od góry.

#PRAKTYCZNEROZWIĄZANIE: Jeśli w pomieszczeniu jest niewiele miejsca, dobrym wyborem może być urządzenie typu 2-w-1, czyli pralko-suszarka.

POJEMNOŚĆ

Jak często robisz pranie w ciągu tygodnia?

Rzadziej niż 4 razy w tygodniu – odpowiednia będzie pralka o ładowności 5-6 kg, jeśli nie pierzesz regularnie większych rzeczy, takich jak kurtki i kołdry.
4-6 razy w tygodniu – pralka o ładowności 7 kg pozwoli Ci łatwo poradzić sobie z całym praniem, nawet jeśli włożysz do niej większe rzeczy.
Częściej niż 6 razy w tygodniu – ułatw sobie życie i zmniejsz częstotliwość prania, wybierając pojemną pralkę z bębnem o ładowności 8-10 kg.

TKANINY

Co pierzesz?

Głównie rzeczy bawełniane – dostępność w pralce programów do prania delikatnych tkanin ma drugorzędne znaczenie.
Delikatne tkaniny – model urządzenia z programem prania ręcznego pozwoli Ci zadbać o rzeczy z delikatnych materiałów i jedwabiu.
Rzeczy wełniane – specjalny program do prania wełny zapewni jej miękkość i ochronę przez zbiegnięciem się lub rozciągnięciem.

CZAS

Kiedy robisz pranie?

Korzystając z funkcji opóźnienia rozpoczęcia programu, sprawisz, że zakończy się on w najbardziej dogodnym dla Ciebie czasie: późnym wieczorem lub wcześnie rano, aby skorzystać z niższych stawek za energię. Pranie może również zrobić się, gdy jesteś w pracy, aby było gotowe do rozwieszenia po Twoim powrocie.

SUSZENIE

Jak suszysz pranie?

Im szybciej ubrania obracają się podczas cyklu prania, tym więcej wilgoci zostaje odwirowywane i tym krócej trzeba je suszyć. Dlatego aby przyspieszyć suszenie, wybierz pralkę z wysoką prędkością wirowania.

#PRAKTYCZNEROZWIĄZANIE: W przypadku delikatnych tkanin najlepiej sprawdzają się niskie prędkości wirowania.

CHCESZ WYBRAĆ DLA SIEBIE PRALKĘ?

Od rodzinnych pralek z bębnem w rozmiarze XXL po inteligentne urządzenia z superszybkimi cyklami prania – już teraz znajdź swoją idealną pralkę.