MAKING LIFE EASY. SINCE 1916.

A HOME LIFE SIMPLIFIER

Our passion is to deliver practical and effective solutions that are easy to use. We combine Italian design and quality in everything we do. 

NASZA HISTORIA

W 1916 roku młody i przedsiębiorczy Antonio Zanussi rozpoczął produkcję kuchenek na północnym wschodzie Włoch i wkrótce opracował gamę innowacyjnych produktów. Od tego czasu firma Zanussi wprowadza innowacje w świecie urządzeń AGD. Wśród nich była pierwsza kuchenka gazowa oraz lodówka z funkcją samoczynnego odszraniania. Podobnie jak 100 lat temu naszym znakiem rozpoznawczym jest pomysłowe włoskie wzornictwo.

WSZYSTKO MOŻE BYĆ PROSTSZE.

Kierując się chęcią tworzenia produktów, które ułatwiają życie, w ciągu ostatnich 100 lat wprowadziliśmy kilka pomysłowych rozwiązań. Nasze pralki z bębnem o pojemności XXL ułatwiają pranie, a samoczyszczące się piekarniki eliminują konieczność ręcznego usuwania zabrudzeń. Upraszczamy domowe obowiązki, dzięki czemu możesz mieć więcej czasu dla rodziny i przyjaciół.

WZORNICTWO I INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Dzięki doskonałemu połączeniu myśli inżynieryjnej i wzornictwa firma Zanussi tworzy urządzenia, które wyprzedzają swój czas. Staramy się uprościć Ci życie, oferując szeroki wybór urządzeń, takich jak chłodziarki, kuchenki, piekarniki, okapy kuchenne i płyty grzejne, pralki i suszarki.

EWOLUCJA NASZYCH PRODUKTÓW

Wiele się zdarzyło w ciągu ostatnich 100 lat. Dowiedz się, jak zmieniły się nasze produkty, aby uczynić Twoje życie łatwiejszym.

OD GODZIN DO SEKUND

Na przestrzeni lat nasze płyty grzejne stawały się coraz szybsze. Najpierw, w 1916 r., wprowadziliśmy kuchenkę gazową. Gotowanie na niej było szybsze niż na kuchni opalanej drewnem i wystarczyło nacisnąć przycisk, aby zagotować wodę na herbatę. Natomiast w 2000 r. zaprezentowaliśmy naszą płytę indukcyjną. Szybsze, bezpieczniejsze w użyciu i bardziej energooszczędne rozwiązanie, które sprawiło, że długie oczekiwanie na zagotowanie się wody stało się przeszłością.

OD OGNIA DO PARY

Ułatwienie pieczenia zawsze było priorytetem firmy Zanussi. W 1916 r. Antonio Zanussi skonstruował pierwszy stalowy piekarnik, aby zapewnić lepsze efekty pieczenia niż na otwartym ogniu. Współczesny piekarnik Zanussi może zamienić Twoją kuchnię w piekarnię. Dzięki wykorzystaniu pary nasz piekarnik Direct Steam zapewnia idealnie chrupiące wypieki, a po zakończeniu pieczenia sam czyści się za dotknięciem przycisku. To proste.

OD BLOKÓW LODU DO CHŁODZIARKO-ZAMRAŻAREK

W przeszłości aby zachować świeżość żywności, potrzebna była piwnica lub kilka bloków lodu pod ręką. Tak było do lat 50., kiedy przechowywanie produktów spożywczych stało się bardziej wygodne dzięki elektrycznej lodówce. Teraz oferujemy chłodziarko-zamrażarkę TwinTech – crème de la crème wśród urządzeń do przechowywania świeżej żywności. Dzięki oddzielnemu obiegowi powietrza w chłodziarce i zamrażarce produkty spożywcze pozostają świeże przez dłuższy czas.

OD JEDNEJ RZECZY DO 10-KILOGRAMOWEGO WSADU

Sposób prania bardzo zmienił się w ciągu ostatnich 100 lat. Kiedyś była to niemal pełnoetatowa praca. Namaczanie, tarcie, namaczanie, tarcie, wyżymanie, rozwieszanie, czekanie i wreszcie gotowe. Teraz pralka LINDO300 umożliwia wypranie za jednym razem strojów całej drużyny piłkarskiej. W ten sposób za naciśnięciem przycisku można wyprać 10 kg prania. Oznacza to szybsze pranie i więcej czasu na zabawę. To proste.

OD CAŁEGO DNIA DO JEDNEGO CYKLU

100 lat temu pranie nie było łatwą czynnością. Mogło nawet zająć cały dzień. Pranie, rozwieszanie, oczekiwanie i zdejmowanie ze sznura – o ile właśnie świeciło słońce. Dzisiaj można uzyskać czyste i suche pranie w zaledwie 60 minut. Wystarczy do tego jedno urządzenie – nasza pralko-suszarka robi to w ramach jednego cyklu. Tak zrobisz pranie. Aby mieć czas na zabawę. To proste.