ZNAJDŹ SWOJĄ IDEALNĄ CHŁODZIARKO-ZAMRAŻARKĘ

ZNAJDŹ SWOJĄ IDEALNĄ CHŁODZIARKO-ZAMRAŻARKĘ

Chłodziarko-zamrażarka to nieodłączny element wyposażenia kuchni.

Wybór właściwego urządzenia może być trudnym zadaniem. Oto przewodnik, który uczyni ten proces łatwiejszym...

ŻYWNOŚĆ

Jakie rodzaje żywności chcesz przechowywać?

Świeże produkty – zwróć uwagę na większe komory lodówki, głębokie szuflady na warzywa oraz system zapewniający równomierny obieg powietrza, aby zachować świeżość produktów. 
Mięso – wybierz model z komorą Extra-fresh, która pozwoli dłużej zachować świeżość mięsa i ryb. 
Produkty w butelkach – wybierz model z półkami na całej szerokości drzwi i półką na butelki, która pomieści Twoje zapasy. To żaden problem. Żywność mrożona – odpowiednie będzie urządzenie z systemem Low Frost lub bezszronowe, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas na rozmrażaniu.

#PRAKTYCZNEROZWIĄZANIE: Wykorzystaj regulowane półki, aby uzyskać jak najwięcej miejsca i pomieścić wszystkie rodzaje produktów.

PRZESTRZEŃ

Jakiego typu lodówka jest odpowiednia do Twojej kuchni?

Do zabudowy – ukryta w zabudowie, aby nie zakłócać wystroju kuchni: wysoka albo umieszczona pod/nad blatem kuchennym. Pamiętaj o pomiarach – niezbędne jest co najmniej 38 mm wolnej przestrzeni z tyłu w celu zapewnienia wentylacji, a także możliwość wycięcia w cokole otworu wentylacyjnego o powierzchni co najmniej 200 cm2.
Wolnostojąca – można ją ustawić w dowolnym dostępnym miejscu. Pamiętaj o sprawdzeniu, czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie otwierać drzwi urządzenia.

#PRAKTYCZNEROZWIĄZANIE: Aby obniżyć zużycie energii, ustaw lodówkę w miejscu, gdzie nie padają promienie słoneczne, a także z dala od grzejników i piekarnika.

POJEMNOŚĆ

Pojemność chłodziarko-zamrażarki określa się w litrach. Oczywiście nie oznacza to, że musisz wypełnić ją butelkami wina i piwa (o ile nie masz takiego zamiaru).

100-150 litrów – odpowiednie urządzenie dla jednej lub dwóch osób.
150-250 litrów – lepszy wybór dla średniej wielkości rodzin. Ponad 250 litrów – dla dużych rodzin lub wielu współlokatorów. Jeśli często odwiedzasz supermarket, prawdopodobnie będziesz potrzebować mniej miejsca do przechowywania żywności w lodówce. Dlatego jeśli często robisz zakupu, rozważ zakup mniejszego urządzenia.

#PRAKTYCZNEROZWIĄZANIE: Nie przepełniaj lodówki – potrzebne jest miejsce na swobodną cyrkulację chłodnego powietrza.

CHCESZ WYBRAĆ DLA SIEBIE CHŁODZIARKO-ZAMRAŻARKĘ?

Zapoznaj się z naszą ofertą chłodziarko-zamrażarek, aby znaleźć odpowiednią dla siebie. To proste!