Ubrania po praniu nie są ciepłe

Ostatnia aktualizacja 23.03.2023 10:07

Problem

  • Po zakończeniu programu prania ubrania nie są ciepłe
  • Ubrania są zimne po zakończeniu programu prania

Dotyczy

  • Pralki
  • Pralko-suszarki

Rozwiązanie

Pralki po zakończeniu fazy prania płuczą ubrania w zimnej wodzie, więc nie jest usterką pralki, że ubrania nie są ciepłe po zakończeniu programu prania.

Możesz sprawdzić, czy urządzenie się nagrzewa, wykonując pranie konserwacyjne (program Bawełna bez ubrań w pralce z najwyższą mozliwą temperaturą (90-95 stopni Celsjusza, w zależności od modelu).

Po pewnym czasie i przed fazą płukania spróbuj wyczuć dotykając drzwi czy są ciepłe. Jeśli drzwi nagrzewają się, urządzenie pracuje prawidłowo i usterka nie występuje

Jeśli drzwi nie nagrzewają się podczas trwania programu Bawełna z wybraną najwyższą temperaturą, zalecamy kontakt z Biurem Obsługi Klienta Electrolux.

Przyczyna

  • Uwaga: Nowoczesne pralki używają obecnie niższych temperatur do prania. Jeśli właśnie wymieniłeś starszy model na nowy, szyba drzwi nie będzie już się nagrzewać, tak mocno jak to miało miejsce w poprzednim urządzeniu. Niektóre pralki mają również podwójne szyby, dzięki czemu drzwi wydają się chłodniejsze w dotyku niz w starszych modelach.
  • Normalnie urządzenie będzie w stanie wykryć problerm z nagrzewaniem i wyświetli komunikat o błędzie na wyświetlaczu (E60).
Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienna i akcesoria
Części zamienna i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.