Ubrania po praniu nie są ciepłe

Ostatnia aktualizacja 11.10.2023 11:23

Problem

  • Po zakończeniu programu prania ubrania nie są ciepłe
  • Ubrania są zimne po zakończeniu programu prania

Dotyczy

  • Pralki
  • Pralko-suszarki

Rozwiązanie

Pralki, po zakończeniu fazy prania, płuczą ubrania w zimnej wodzie, dlatego nie jest to usterka, jeśli po wyjęciu z pralki, ubrania nie są ciepłe. To naturalny proces, który służy ochronie tkanin.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy element grzewczy, czyli grzałka w twojej pralce działa prawidłowo, możesz wykonać pranie konserwacyjne. Wybierz program Bawełna bez ubrań w pralce, ustawiając najwyższą możliwą temperaturę (90-95 stopni Celsjusza, w zależności od modelu pralki).

Podczas trwania tego programu, bęben pralki powinien się nagrzać. Po pewnym czasie, i przed fazą płukania, spróbuj dotknąć drzwi pralki. Jeśli są one ciepłe, oznacza to, że urządzenie pracuje prawidłowo i nie ma żadnej usterki.

Jeżeli jednak drzwi pralki nie nagrzewają się podczas trwania programu Bawełna z wybraną najwyższą temperaturą, może to oznaczać problem z grzałką. W takim przypadku, zalecamy skorzystać z pomocy specjalistów. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Electrolux, aby uzyskać dalszą pomoc w diagnozowaniu i naprawie potencjalnej usterki. Pamiętaj, że korzystanie z uszkodzonego sprzętu AGD może być niebezpieczne.

Przyczyna

  • Uwaga: Nowoczesne pralki używają obecnie niższych temperatur do prania. Jeśli właśnie wymieniłeś starszy model na nowy, szyba drzwi nie będzie już się nagrzewać, tak mocno jak to miało miejsce w poprzednim urządzeniu. Niektóre pralki mają również podwójne szyby, dzięki czemu drzwi wydają się chłodniejsze w dotyku niz w starszych modelach.
  • Normalnie urządzenie będzie w stanie wykryć problerm z nagrzewaniem i wyświetli komunikat o błędzie na wyświetlaczu (E60).
Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienna i akcesoria
Części zamienna i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.