Pralka wyświetla kod błędu E80 lub 8-krotnie miga kontrolka ostrzegawcza

Ostatnia aktualizacja 28.03.2024 11:58

Problem

  • Pralka wyświetla kod błędu E80 lub 8-krotnie miga kontrolka ostrzegawcza
  • Błąd E80 w pralce
  • Kod błędu E80 w pralce

Dotyczy

  • Pralka ładowana od przodu (wersja do zabudowy i wolnostojąca)
  • Pralka ładowana od góry

Rozwiązanie

Jeśli Twoje urządzenie Electrolux, czy to pralka, zmywarka czy suszarka, wyświetla kod błędu, oznacza to, że wykryło pewną nieprawidłowość w swoim działaniu. Może to być na przykład błąd E80, który często jest widoczny na wyświetlaczu urządzenia. W takim przypadku, warto najpierw sprawdzić, czy nie jest to problem z podłączeniem do zasilania.

Przede wszystkim, odłącz urządzenie od gniazdka, odczekaj chwilę, a następnie podłącz je ponownie. Następnie, ustaw pokrętło wyboru programów w położeniu wyłączenia i spróbuj ponownie uruchomić żądany cykl. Jeśli mimo to, urządzenie nadal wyświetla kod błędu lub kontrolka miga, może to oznaczać poważniejszą usterkę, taką jak uszkodzenie czujnika, pompy czy blokady drzwiczek. W takim przypadku, nie zaleca się dalszego użytkowania urządzenia do czasu całkowitego wyeliminowania problemu. 

Powyższe sugestie mogą pomóc w rozwiązaniu problemu, jednak jeśli nie, zaleca się skontaktować z Biurem Obsługi Klienta Electrolux w celu uzyskania dalszej pomocy lub zamówienia wizyty serwisowej. Pamiętaj, aby odłączyć urządzenie od zasilania i nie podłączać go ponownie do czasu uzyskania pewności, że wszystkie nieprawidłowości zostały wyeliminowane.

Przyczyna

  • Błąd E80 w pralce oznacza że nieprawidłowo ustawiono pokrętło wyboru programów lub prawdopodobnie uruchomiono pralkę z pokrętłem wyboru programów ustawionym w położeniu między dwoma cyklami
Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienna i akcesoria
Części zamienna i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.