Długość trwania programów prania i suszenia

Ostatnia aktualizacja 28.06.2023 08:03

Problem

 • Ile trwa program prania?
 • Ile trwa program suszenia?
 • Dlaczego nie są podane czasy trwania programów?
 • Jaki jest czas trwania suszenia?
 • Jaki jest czas trwania prania?

Dotyczy

 • Pralki
 • Pralko suszarki
 • Suszarki 

Rozwiązanie

Długość trwania niektórych programów znajdziesz w Instrukcji Obsługi w punkcie: "Parametry eksploatacyjne".

Różne czynniki, takie jak ilość i rodzaj prania oraz temperatura otoczenia, mogą mieć istotny wpływ na czas trwania cyklu prania i suszenia. Dodatkowo, czas trwania cyklu może być zależny od ciśnienia wody, napięcia zasilania oraz temperatury doprowadzanej wody. Przykłady wpływu niektórych czynników są przedstawione poniżej:

 • Niepełny wsad: Przy praniu z mniejszym wsadem, czas trwania cyklu będzie krótszy.
 • System SensiCare: Nasz zaawansowany system SensiCare oblicza przewidywany czas trwania programu na podstawie wielkości wsadu i wyświetla go użytkownikowi po uruchomieniu urządzenia.
 • Nieodpowiednia temperatura otoczenia i/lub nieodwirowane pranie: Te czynniki mogą prowadzić do wydłużenia czasu trwania cyklu suszenia w naszych suszarkach.

Zapewniamy, że nasze urządzenia są zoptymalizowane pod kątem różnych czynników, aby zapewnić jak najwyższą wydajność i oszczędność czasu podczas procesu prania i suszenia.

Przykładowa tabela programów w instrukcji obsługi pralki (przybliżony czas dla maksymalnego wsadu)

Długość trwania programu podana jest na wyświetlaczu urządzenia.

Urządzenia pralnicze obliczają czas prania i suszenia odpowiednio do wielkości ładunku i rodzaju prania, a następnie pokazuje go na wyświetlaczu. Czas pracy widoczny na wyświetlaczu może ulec skróceniu lub wydłużeniu w celu zapewnienia jak najlepszego efektu przy możliwie jak najmniejszym zużyciu energii.

Warto pamiętać, że czas pojawi się na wyświetlaczu urządzenia tylko wtedy, gdy pralka posiada taką funkcjonalność. Pralki bez cyfrowego wskaźnika czasu nie będą go wyświetlały. Informację o rodzaju i wyglądzie wyświetlacza znajdziesz w opisie urządzenia oraz instrukcji obsługi.

Zapoznaj się z artykułem: Cykl prania jest krótszy / dłuższy niż wskazany na wyświetlaczu

Dlaczego nie są podane dokładne czasy pracy wszystkich programów?

Czas trwania każdego programu nie jest stały. Szereg czynników o których wspominamy powyżej ma wpływ na to kiedy cykl prania lub suszenia się zakończy. Wszystkie urządzenia posiadające wyświetlacz cyfrowy wskazują na nim przewidywany czas. Instrukcje obsługi pralek, które nie posiadają takiego wyświetlacza, zawierają szczegółowy informacje o parametrach eksploatacyjnych najczęściej używanych programów.

Części zamienna i akcesoria
Części zamienna i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.