Cykl prania jest zbyt krótki, lub zbyt długi

Ostatnia aktualizacja 11.09.2023 11:54

Problem

  • Cykl prania jest zbyt krótki, lub zbyt długi w porównaniu do informacji zawartej w tabeli programów
  • Czas prania zmienia się na wyświetlaczu

Dotyczy

  • Pralki
  • Pralko-suszarki

Rozwiązanie

Urządzenia pralnicze, takie jak pralka, zostały zaprojektowane, aby obliczać czas prania i suszenia na podstawie wielkości ładunku i rodzaju tkanin. Czas ten jest potem wyświetlany na panelu sterowania urządzenia. W zależności od potrzeb, czas trwania programu prania może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Celem jest zapewnienie jak najlepszego rezultatu prania przy jednoczesnym minimalizowaniu zużycia energii.

Jeśli ładunek jest mniejszy niż maksymalny, albo zmienimy rodzaj tkanin, czas programu może ulec znaczącemu skróceniu. Z kolei jeśli do bębna pralki wrzucimy mokre, np. po namoczeniu, pranie, czas prania może ulec wydłużeniu.

Czasem może pojawić się problem z wyważeniem ładunku podczas cyklu wirowania. W takiej sytuacji, pralka może pominąć fazę wirowania, aby zapobiec potencjalnym uszkodzeniom. Zbyt duży ładunek lub jedna ciężka rzecz, jak na przykład koc, mogą powodować problemy z wyważeniem podczas wirowania.

Jeśli żadna z powyższych sytuacji nie ma miejsca, warto sprawdzić, czy nie doszło do błędu w pracy urządzenia. W takim przypadku, warto zresetować pralkę. Aby to zrobić, wystarczy wyjąć wtyczkę z gniazdka na 30 sekund, a następnie ponownie ją podłączyć. Pamiętajmy również o prawidłowym ustawieniu temperatury oraz programu płukania, które mają kluczowy wpływ na jakość prania. To pozwoli nam skutecznie wyprać nasze ubrania i tkaniny.

Części zamienna i akcesoria
Części zamienna i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.