Białe ubrania stają się szare po praniu w pralce / pralko-suszarce

Ostatnia aktualizacja 02.08.2023 10:32

Problem

  • Białe ubrania stają się szare po praniu

Dotyczy

  • Pralki / pralko-suszarki ładowanej od przodu
  • Pralki ładowanej od góry

Rozwiązanie

Odpowiednie pranie to klucz do utrzymania odzieży w dobrym stanie. Poniżej znajdują się wskazówki, które pomogą w osiągnięciu najlepszych rezultatów:

  1. Zawsze pamiętaj o sortowaniu prania i nie prać białych rzeczy razem z kolorowymi. Dzięki temu unikniesz przebarwień i zachowasz intensywność kolorów.
  2. Używaj detergentu przeznaczonego do prania białych rzeczy, zawierającego środek wybielający, takie jak nadwęglan sodu. To pozwoli utrzymać bieliznę w doskonałej kondycji.
  3. Dostosuj ilość używanego detergentu do twardości wody i stopnia zanieczyszczenia pranych rzeczy. Używanie odpowiedniej ilości detergentu gwarantuje skuteczne i oszczędne pranie.
  4. Pamiętaj, aby szczelnie zamykać pojemnik z detergentem, szczególnie jeśli zawiera on środek wybielający. Dzięki temu unikniesz wyparowywania i utraty właściwości środka.

Działając zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, zyskasz pewność, że Twoje pranie będzie zawsze doskonale czyste i zadbane.


Przyczyna

  • W przypadku używania niewłaściwej ilości detergentu, na pranych rzeczach mogą zbierać się osady pochodzące z twardej wody i mydła (szara powłoka).
  • Białe ręczniki, które stały się szare z powodu osadów pochodzących z twardej wody, można ponownie wybielić, piorąc je w pralce w wodzie z niewielką ilością sproszkowanego kwasku cytrynowego lub octu zamiast detergentu.
  • Białe ręczniki można wybielić przez namoczenie ich w misce do prania z roztworem wybielającym w proporcji 100 ml wody na 200 ml wybielacza chlorowego i pozostawienie ich w tym roztworze na dwie godziny. Następnie należy je wyprać w pralce przy najwyższej nastawie temperatury dopuszczonej w instrukcji prania ręczników.

Ostrzeżenie: W żadnym wypadku nie należy mieszać wybielacza chlorowego z innymi środkami chemicznymi, gdyż może to spowodować powstanie silnie toksycznych związków chemicznych.  

Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienna i akcesoria
Części zamienna i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.