Oświetlenie piekarnika nie działa

Ostatnia aktualizacja 28.06.2023 09:27

Problem

  • Oświetlenie piekarnika nie działa
  • Jak wymienić zarówkę w piekarniku?

Dotyczy

  • piekarnik do zabudowy
  • kuchenka wolnostojąca

Rozwiązanie

1. Piekarnik jest technicznie sprawny. Niektóre tryby nagrzewania działają bez oświetlenia wnętrza

Aby upewnić się że oświetlenie piekarnika działa, uruchom funkcję "oświetlenie" lub "termoobieg"Więcej informacji znajduje się w instrukcji obsługi piekarnika

2. Wymień żarówkę w piekarniku

  • Jeśli światło nie działa w żadnym trybie nagrzewania, a szkło żarówki jest ciemne / czarne, prawdopodobnie jest wadliwe i należy je wymienić.
  • Zapoznaj się z procedurą opisaną w instrukcji obsługi dotyczącą wymiany żarówki.
  • Przed zakupem nowej żarówki upewnij się, że znasz dokładny typ zastosowanego gwintu (np. E14, G4, G9).
  • Części zamienne dostępne są w naszym sklepie internetowym
  • Należy zapoznać się z opisem zawartym w instrukcji obsługi.

2017-11-13_2309.png

Uwaga: Aby wymienić wadliwe żarówki LED / źródła światła, które są zwykle wbudowane w produkt, zalecamy skontaktowanie się z Biurem Obsługi KlientaWskazówki dotyczące oszczędzania energii podczas korzystania z piekarnika i płyty grzejnej

W obliczu rosnących kosztów energii, warto rozważyć oszczędzanie energii i pieniędzy poprzez efektywne korzystanie z urządzeń domowych. Tego typu działania nie tylko korzystnie wpłyną na budżet domowy, ale także przyczynią się do ochrony środowiska poprzez redukcję emisji CO2.

Aby zmniejszyć zużycie energii podczas korzystania z piekarnika i płyty grzejnej, warto zastosować się do kilku pomocnych wskazówek. Przede wszystkim, unikaj częstego otwierania piekarnika, ponieważ to powoduje utratę ciepła i wilgoci, co skutkuje dłuższym czasem pieczenia i większym zużyciem energii. Zamiast tego, polecamy korzystać z niższych temperatur pieczenia, co pozwoli zaoszczędzić nawet 20% energii, jednocześnie zapewniając lepszy smak i jakość potraw.

Przed rozpoczęciem gotowania, upewnij się, że w piekarniku nie ma nieużywanych akcesoriów, które mogą blokować przepływ powietrza i utrudniać efektywne ogrzewanie. Umieszczaj garnki na środku strefy gotowania i używaj najmniejszych naczyń w mniejszych strefach, aby zmniejszyć straty ciepła.

Jeśli to możliwe, zalecamy dokończenie gotowania na płycie grzejnej, wykorzystując ciepło resztkowe, które pozostało po wyłączeniu. To proste działanie pozwoli jeszcze bardziej zredukować zużycie energii.

Wprowadzenie tych prostych, ale skutecznych praktyk pomoże Ci zaoszczędzić energię i pieniądze, jednocześnie dbając o naszą planetę poprzez ograniczenie emisji CO2.


Zobacz inne przydatne wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Skuteczne wskazówki dotyczące oszczędzania energii w Twoim domu

Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienna i akcesoria
Części zamienna i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.