Dozownik nie podaje lodu

Ostatnia aktualizacja 30.10.2019 12:22

Problem może mieć kilka przyczyn:

Brak dopływu wody do urządzenia.

Upewnić się, że urządzenie jest podłączone do dopływu wody. Należy zaczekać, aż kostkarka wytworzy lód. Po wytworzeniu lodu dozownik powinien działać.

Ustawiono zbyt wysoką temperaturę zamrażarki.

Ustawić zamrażarkę na niższą temperaturę, aby szybciej wytwarzała lód. Po wytworzeniu lodu dozownik powinien znów działać.

Drzwiczki dozownika lodu były przytrzymywane lub zablokowane przez ponad 4-5 minut.

Silnik jest przeciążony. Funkcja zabezpieczająca przed przeciążeniem silnika zostanie zresetowana po ok. 3 minutach od odblokowania drzwiczek. Dozownik lodu wznowi działanie.

Urządzenie było wyłączone przez pewien czas.

Na skutek rzadkiego używania kostkarki do lodu, zmian temperatury i/lub awarii zasilania mogło dojść do roztopienia się lodu i ponownego zamarznięcia wody w obrębie podajnika. Wyjąć pojemnik na lód, rozmrozić i opróżnić go. Wyczyścić pojemnik, zaczekać aż wyschnie i włożyć na swoje miejsce. Po wytworzeniu lodu dozownik powinien znów działać.

Dozownik lodu jest zablokowany.

Kostki lodu mogły utknąć między kostkarką a tylną częścią pojemnika na lód lub skleić się, powodując zablokowanie dozownika. W takim przypadku wyjęcie kostek blokujących dozownik powinno rozwiązać problem.

Jeśli dozowanie wody przebiega wolniej niż zwykle, mogło dojść do zatkania lub utrudnienia przepływu przez filtr wody. W takim przypadku wymiana filtra powinna rozwiązać problem.

Wymiana filtra: wcisnąć filtr, aż wskoczy na swoje miejsce (powinny być słyszalne dwa kliknięcia). Filtr nie może wystawać z urządzenia. Szczegółowe wskazówki można znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia.

Kostkarka nie wytwarza wystarczającej ilości lodu. 

Kostkarka może wytworzyć od 1,8 kg do 2,7 kg lodu dziennie.

W przeciwnym razie aby rozwiązać problem, należy wymienić wkład filtra wody.

Wymiana filtra: wcisnąć filtr, aż wskoczy na swoje miejsce (powinny być słyszalne dwa kliknięcia). Filtr nie może wystawać z urządzenia. Szczegółowe wskazówki można znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia.

Kostkarka nie przestaje wytwarzać lodu.

 Kostkarka do lodu jest uruchamiana przez wyłącznik elektryczny, który może zostać przypadkowo zablokowany przez produkty znajdujące się w zamrażarce. Należy odsunąć produkty, które mogą naciskać na włącznik, a także usunąć kostki lodu, które mogły skleić się i zamarznąć nad włącznikiem.

Kostkarka nie rozdziela kostek lodu. 

Może się to zdarzyć, gdy funkcja wytwarzania lodu jest rzadko używana. Aby rozwiązać problem, należy wyjąć pojemnik na lód i potrząsnąć nim, aby oddzielić kostki lodu.

Lód z kostkarki ma nieprzyjemny zapach lub smak. 

Do lodu mógł przeniknąć zapach lub smak produktów spożywczych przechowywanych w urządzeniu. Szczelnie zapakować produkty spożywcze, następnie pobrać z dozownika cały lód i ustawić kostkarkę, aby wytworzyła nową porcję lodu.

Jeśli problem będzie nadal występował, konieczne może być wyczyszczenie wnętrza urządzenia. Szczegółowe wskazówki dotyczące skutecznego czyszczenia można znaleźć w odpowiednim rozdziale instrukcji obsługi.

Czy ten artykuł był pomocny?

service-electrolux

Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

spares-electrolux

Części zamienna i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.