Jak przetransportować zamrażarkę?

Ostatnia aktualizacja 28.03.2024 11:31

Problem

  • Jak przetransportować zamrażarkę?
  • Jak przewozić zamrażarkę?

Dotyczy

  • Zamrażarka wolnostojąca
  • Zamrażarka do zabudowy
  • Zamrażarka skrzyniowa

Rozwiązanie

Zanim przystąpisz do transportu zamrażarki, upewnij się, że jest ona odłączona od gniazda zasilającego. Zalecamy, aby czynność tę wykonać kilka godzin przed przewożeniem urządzenia. Następnie pamiętaj o dokładnym opróżnieniu lodówki. Szklane półki oraz szuflady, jeśli takie posiada Twoja zamrażarka, wyjmij i zabezpiecz, aby uniknąć ich uszkodzenia podczas przewozu.

Nie zapomnij także o usunięciu lodu i szronu, które mogły się nagromadzić w zamrażarce. Po ich usunięciu, dokładnie osusz wnętrze urządzenia. Drzwiczki zamrażarki zaklej taśmą, a całe urządzenie owiń folią stretch. Dodatkowo, warto zabezpieczyć rogi zamrażarki narożnikami ze styropianu lub, w razie potrzeby, narożnikami z kartonu.

Jeśli chodzi o sam transport urządzenia, zalecamy przewożenie zamrażarki w pionie, o ile jest to możliwe. Gdy transportujesz ją samochodem, najlepiej postawić ją w rogu i przypiąć pasami transportowymi. Jeśli jednak zdecydujesz się przewieźć zamrażarkę na leżąco, upewnij się, że strona tłoczna sprężarki znajduje się u góry.

Po przetransportowaniu urządzenia, odczekaj około 24 godziny przed jego ponownym włączeniem. 

Części zamienna i akcesoria
Części zamienna i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.