Jak przetransportować chłodziarko-zamrażarkę?

Ostatnia aktualizacja 28.03.2024 11:31

Problem

  • Jak przetransportować chłodziarko-zamrażarkę?
  • Jak przewozić chłodziarko-zamrażarkę?

Dotyczy

  • Chłodziarko-zamrażarka

Rozwiązanie

Przygotowanie chłodziarko-zamrażarki do transportu wymaga zastosowania precyzyjnej instrukcji, która pozwoli uniknąć wszelkich uszkodzeń. W pierwszym etapie konieczne jest całkowite opróżnienie urządzenia. Pamiętaj, aby rozmrozić zamrażarkę, a następnie ją dokładnie osuszyć.

Następnie, zabezpiecz ruchome elementy. Szklane półki i plastikowe szafki wyjmij, a następnie starannie owinąć folią stretch. Drzwi lodówki oraz zamrażarki zaklej specjalną taśmą, co zapobiegnie przypadkowemu otwarciu i potencjalnemu uszkodzeniu urządzenia.

Transport lodówki lub zamrażarki wymaga specjalnej uwagi. Urządzenie należy zawsze znosić drzwiczkami do przodu, a skraplaczem do tyłu, aby uniknąć uszkodzenia tego newralgicznego elementu. Lodówkę można przewozić zarówno w pionie, jak i w poziomie. W przypadku transportu w poziomie, pamiętaj, aby strona tłocząca sprężarki znajdowała się na górze.

Po przetransportowaniu lodówki do nowej kuchni, nie należy jej od razu uruchamiać. Trzeba odczekać około 24 godziny, tyle czasu potrzeba na ustabilizowanie się płynu w sprężarce. Staraj się przestrzegać tych zasad, aby transport lodówki przebiegł bezpiecznie i sprawnie.

Zamów wizytę serwisową
Zamów wizytę serwisową

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy, przejdź do strony Serwis.

Części zamienna i akcesoria
Części zamienna i akcesoria

Znajdź oryginalne części zamienne do swojego urządzenia w naszym sklepie internetowym i zamów je prosto do domu.